I přesto, že je půjčování si peněz od soukromníků a investorů méně bezpečnější než v bance, je tento způsob využívaný stále častěji. Důvodem, proč tomu tak je, je totiž stále nižší bonita některých klientů. Bonita klienta označuje to, jak je spolehlivý, jaká je byla jeho platební morálka v minulosti a zda dokáže splnit podmínky všech poskytovatelů úvěrů.

Bonita klienta vzroste například tím, pokud nemá zápis v registrech dlužníků, je schopný doložit příjmy a má navíc nemovitost, kterou může dát do zástavy.

Takovým klientům se nevyplatí půjčovat si formou soukromých úvěrů přímo od lidí, mnohem výhodnější jsou pro ně bankovní půjčky.

Bohužel ovšem ne každý z těch, kdo si o půjčku žádají mnohou splnit tolik požadavků, jaké mají bance. Někteří klienti jsou nezaměstnaní a tak nemohou doložit příjmy, jindy má zase žadatel o půjčku zápis v registrech.

Právě v takovém případě se klienti obrací na nebankovní sektor a vybírají si soukromé půjčky od lidí. Kde najít ale ty nejvhodnější nabídky, nejlépe od ověřených a solidních lidí?

Nabidka-pujcky.cz

Soukromé půjčky od lidíJedním z internetových portálů, na kterém si můžete vybrat nabídku od soukromých osob a lidí jsou stránky www.nabidky-pujcek.cz. Jedná se o inzertní web, kam dávají poskytovatelé soukromých půjček svoje nabídky.

Často se zde bohužel setkáte s podvody anebo s nabídkami firem či zprostředkovatelů půjček, které nejsou soukromé osoby, ale nabízí jen klasické úvěry od velkých nebankovních společností.

Při hledání vhodné soukromé půjčky byste se měli držet několika základních podmínek. Důležité je dávat si pozor hlavně v případě, že po vás bude chtít někdo poplatek předem anebo podpis nějaké smlouvy, která vám ještě nezaručuje, že peníze na 100 % získáte.

Další půjčky: