SMS půjčky jsou dnes jedním z nejlepších způsobů, jak si můžete snadno, rychle a bez problémů půjčit peníze před výplatou. Formou SMS půjček lze získat několik tisíc korun aniž byste museli dokládat příjmy, nebo účel půjčky.

U SMS půjček existuje několik rozdílů, podle nichž si vyberete ten úvěr, který vám vyhovuje nejvíce. Jaké parametry půjčky byste tedy měli sledovat a co je při půjčení finančních prostředků touto metodou klíčové?

Doba splatnosti

Protože jsou SMS půjčky krátkodobé, není doba splatnosti srovnatelná s úvěrovými produkty v bance. Většinou si formou těchto krátkodobých půjček můžete peníze půjčit maximálně na měsíc. Období splatnosti je důležitá především z toho důvodu, že se od něj odvíjí výše poplatků.

Čím déle peníze budete mít, tím více za jejich půjčení zaplatíte. V případě, že si vezmete půjčku na 7 dní, jsou úroky například 10 %, ovšem pokud si půjčíte až na měsíc, vzroste úroková sazba trojnásobně.

SMS půjčka ihned na účetJednou z věcí, která s dobou splatnosti souvisí je také prodloužení půjčky.

Je to služba určená klientům, kteří mají se splácením dluhu problémy a nemají dost peněz, aby najednou zaplatili dlužnou částku i s navýšením.

Za poplatek si tak mohou u vybrané nebankovní společnosti dobu splatnosti prodloužit o několik týdnů.

Převod peněz

Dalším rozdílem mezi jednotlivými SMS půjčkami je to, jakým způsobem vám nebankovní společnost peníze pošle. Metody jsou dvě a to:

  • Převod peněz ihned na účet
  • Doručení peněz poštovní poukázkou – složenkou

Některé z nebankovních společností (např. ViaSMS, Ferratum) nabízí oba dva způsoby. V případě, že si půjčíte peníze na složenku však cílová částka půjčky není příliš vysoká. Více peněz si můžete půjčit v případě, že si necháte poslat peníze převodem na vaše bankovní konto.

Díky tomu lze získat už při první půjčce sumu 3 500 Kč. Je ovšem nutné, abyste zaplatili ověřovací poplatek, díky kterému daná nebankovní společnost zjistí, že bankovní účet, ze kterého jste poplatek poslali je opravdu váš.

Poplatek se sice platí předem, ale nejedná se o podvod, protože stačí zaplatit částku 1 Kč.

Další půjčky: