Máte zápis v registrech? Nepůjčí vám ani nebankovní společnosti? Ale přesto vám chybí peníze a vy nutně potřebujete půjčit? Jak můžete takovou situaci vyřešit vám poradíme v následujícím článku.

Doba, kdy jste si mohli půjčit pouze v bankách je už dávno minulostí. V dnešní době je stále využívanější to, že si půjčují lidé mezi sebou.

Soukromé osoby a investoři, kteří mají dostatek finančních prostředků na to, aby je mohli někomu půjčit si dají inzerát a nabídnou svoji částku ostatním.

Může se jednat o sumy v hodnotě několika tisíc, ale najdete i soukromé osoby, které vám půjčí stovky tisíc korun. Samozřejmě, že s vyšší cílovou částkou, kterou byste si rádi půjčili rostou také požadavky a nároky na to, aby vám daná osoba půjku schválila.

Často mohou vyžadovat například to, abyste se zaručili vaším domem či bytem, abyste měli ručitele anebo alespoň abyste jim doložili, že máte pravidelné příjmy a budete mít tedy i v budoucnu peníze na splácení dluhu.

Půjky na směnkuPro zajištění peněz využívají věřitelé místo úvěrových smluv tzv. směnky. Jedná se o podobný doklad, který se liší především tím, že se považuje za cenný papír a lze s ním tedy obchodovat.

Směnka obsahuje většinou stejné údaje, jaké najdete v úvěrové smlouvě. Ať už jde o informace týkající se půjčených peněz, výše úroků nebo navýšení anebo informace ohledně splácení.

Půjky na směnku vypadají často velmi výhodně a snadno. Je to často jediné řešení, které zbývá lidem, kterým nepůjčí banka ani nebankovní společnosti. Předtím, než se ale některému z poskytovatelů takové půjky na směnku upíšete si ale dobře přečtěte podmínky a informace o poplatcích, penálech a podmínkách, které se směnkou souvisí.

Další půjčky: