Registry dlužníků mohou být častou noční můrou mnoha lidí, kteří mají problémy se svými financemi a kteří si chtějí zažádat o půjčku. Do registrů dlužníků totiž nahlíží všechny banky, které nabízí úvěrové produkty a u kterých byste si tedy mohli potenciálně půjčit, ať už chcete klasickou půjčku, hypoteční úvěr, kontokorent nebo kreditní kartu.

V případě, že zápis v registrech máte, nemusíte ovšem věšet hlavu a boj o půjku vzdávat. Existuje totiž množství další poskytovatelů půjček, kteří od registrů nenahlíží,  a půjčí méně bonitním klientům, dlužníkům nebo lidem v exekuci. Jaké společnosti to jsou a kolik si od nich můžu půjčit?

Krátkodobé nebankovní půjčky

Prvním a nejsnazším způsobem, jak si můžete požádat o půjčku aniž by poskytovatel nahlížel do registrů dlužníků jsou nebankovní společnosti, které nabízí tzv. krátkodobé půjčky do výplaty. Jedná se o úvěry do 12 000 Kč, které si sjednáte přes SMS zprávu nebo po internetu.

Stačí vyplnit krátký formulář, ve kterém doložíte, že jste trvalým občanem ČR. To bývá jediná podmínka, kterou je nutné pro získání úvěru splnit. Není potřeba dokládání příjmů nebo jiné formality.

Solidní půjčky s doložením příjmů

Půjky bez registrůFormou krátkodobých půjček si ovšem můžete půjčit pouze menší obnos peněz, který vám nemusí stačit v každé situaci.  Proto existují další nebankovní společnosti, které vám půjčí víc.

S vyšší cílovou částkou rostou ale také požadavky těchto poskytovatelů. Kromě doložení občanství je u nich už také nutné dokládat příjmy od vašeho zaměstnavatele anebo daňovým přiznáním.

Nebankovní půjčky na zástavu nemovitosti

V případě, že hledáte alternativu americké bankovní hypotéky nebo klasického hypotečního úvěru, můžete se také obrátit na nebankovní společnosti. Například Vitacredit, společnost z nebankovního sektoru, se zaměřuje na dlouhodobé půjky bez registrů s vyšší cílovou částku. Abyste tuto půjčku získali, je ovšem potřeba mít nemovitost nebo ručitele.

Další půjčky: