Na trhu se v dnešní době vyskytuje opravdu veliké množství různých typů půjček, úvěrů, hypoték a tak podobně. Dá poměrně velikou práci se ve všem vyznat a pokud do této problematiky alespoň trochu nenahlédnete, tak je vždy nejlepší se při braní nějaké půjčky nebo úvěru poradit s nějakým odborníkem, který se v dané problematice vyzná.

Můžete využít služeb různých finančních poradců nebo třeba i právníků a tak podobně. Pokud uvažujete nad nějakou půjčkou v nebankovních sektoru, třeba z toho důvodu, že Vám nějaká bankovní instituce půjčku neschválila, tak máte na výběr z mnoha možností.

Jednou takovou velice oblíbenou možností je například půjčka od soukromých osob. Tyto půjčky nabízejí takzvaní investoři, přičemž půjčka je výhodná v tom, že se můžete s daným investorem domluvit na přesných podmínkách a pokud je investor vstřícný, tak můžete dosáhnout dokonce ještě lepších podmínek, než jaké byste dostali v bance.

To znamená menší úroky, žádné poplatky například u předčasného splacení, menší RPSN, delší dobu splatnosti, možnost nastavení intervalů pravidelných splátek a tak podobně. Pokud jde o částku, kterou nejčastěji investoři poskytují, tak se jedná většinou zhruba od dvaceti tisíc korun do dvou milionů korun, takže finanční rozpětí je poměrně slušné.

Na půjčku od soukromé osoby může v dnešní době dosáhnout v podstatě každý, neboť investoři nemají takové přísné podmínky jako některé bankovní instituce. Jedná se například o to, že nenahlížejí do Centrálního registru dlužníků, nemusíte dokládat svůj pravidelný příjem a dokonce nemusíte většinou ani ničím ručit.

Investoři se totiž pojišťují jinou věcí, a to je samozřejmě směnka, která je velice lehce soudně vymahatelná. Nemusíte se také zdržovat různým složitým administrativním papírováním, které by na Vás čekalo v bance a tak podobně.

Další půjčky: