Na finančním trhu, zejména v oblasti půjček, úvěrů a podobných služeb, je v dnešní době poměrně obtížné se vyznat.

Mnohé společnosti nabízejí naoko opravdu výhodné půjčky, avšak ve výsledku to většinou tak horké není.

Společnosti většinou lákají na opravdu nízké úroky, avšak úrok není určujícím prvkem půjčky, na který byste se měli dívat. Klíčovým údajem u každé půjčky je totiž takzvané RPSN, neboli roční procentuální sazba nákladů.

Jedná se o celkové procento, podle kterého se počítá, kolik nakonec ve skutečnosti zaplatíte.

U půjček se totiž velice často vyžadují další platby, o kterých Vás nemusejí finanční společnosti informovat, zejména pak ty nebankovní společnosti. Může se jednat například o poplatky za správu úvěru, poplatky za uzavření smlouvy, poplatky za vedení účtu.

Dále třeba o akontaci, což je první navýšená splátka, poplatky za převádění peněžních prostředků, pojištění schopnosti splácet, u leasingu to pak může být například odkupní cena předmětu a tak podobně. Pokud si budete tedy někdy brát půjčku u nějakého finančního institutu, tak dbejte na tom, aby Vám bylo řečeno celkové RPSN.

Dbejte také na to, pokud si budete žádat o půjčku u nějaké nebankovní společnosti, aby tato společnost byla prověřená, neboť samozřejmě i na tomto trhu se vyskytuje spousta podvodníků a zlodějů. Můžete se poradit například na internetu v různých internetových diskuzích nebo ještě lépe se zeptat nějakého kamaráda, či známého, který má v tomto ohledu již nějaké zkušenosti.

Pokud bychom měli jmenovat nějaké ověřené a bezpečné společnosti, tak by to byla určitě společnost Provident, která téměř každým rokem vyhrává první místo v indexu etického úvěrování.

Další půjčky: