V prvé řadě si nejdřív musíme vysvětlit co to vlastně pojem “půjčky bez registru” znamená. Mluví se zde vlastně o Centrálním registru dlužníků.

V tomto registru jsou evidování lidé, kteří jsou nějak zadlužení, nezaplatili nějaký poplatek a tak podobně.

Jedná se o veřejný  seznam, takže se do něj může podívat opravdu každý.

Do Centrálního registru dlužníků se přitom můžete dostat docela snadno a ani o tom nebudete vědět.

 

Příhoda ze života:

“Rodina měla prarodiče, kteří bydleli v nedaleké chatě na vesnici. Prarodiče zemřeli. Po několika měsících došla rodina domů právě tak akorát včas, neboť se jim do rodinného baráku chtěli vlámat exekutoři. Nakonec se dozvěděli, že zapomněli na dané chatě zaplatit jeden poplatek za popelnici ve výši sto padesáti korun. Částka se samozřejmě trochu zúročila, avšak ne za nějakou vyšší hranici. Avšak plyne z toho ponaučení, že do Centrálního registru dlužníků, případně k návštěvě od exekutorů, se můžete dostat poměrně snadno a ani o tom nebudete vědět.”

Pokud budete žádat o půjčku a jste znamenaný v Centrálním registru dlužníků, tak můžete rovnou zapomenout na půjčku od nějaké bankovní společnosti. Banky totiž v prvé řadě zkontrolují Registr dlužníků a až poté se s Vámi baví dále. Dále si bankovní společnosti ověřují tak Vaši bonitu, tedy jestli jste schopný platit pravidelné měsíční splátky a tak podobně. Budou se Váš také v drtivé většině případů ptát, na co peníze potřebujete nebo proč si vlastně půjčujete.

Do Centrálního registru dlužníků pak nenahlížejí nebankovní společnosti, které jsou schopny poskytnout půjčku v dnešní době téměř kterémukoliv žadateli.

Další půjčky: