Půjčení peněz je v poslední době opravdu snadnou záležitostí. Je to především díky zajímavé nabídce nebankovních společností, které umožňují klientům sjednat si úvěry rychle, snadno a bez zbytečných formalit.

Typickým příkladem takových poskytovatelů jsou nebankovní společnosti nabízející SMS půjčky.

Půjčka na 30 dníTi z vás, kteří SMS půjčky zatím neznají, nejspíš v minulosti využívali půjčky od bank nebo klasické nebankovní půjčky. Mezi těmito úvěry a SMS půjčkami je několik rozdílů, právě díky kterým jsou tak oblíbené a využívané.

Asi hlavním parametrem u SMS půjček je to, že si díky nim můžete půjčit menší obnos. Důvodem je to, že jsou nabízeny široké skupině klientů a ne všichni z nich jsou dostatečně bonitní na to, aby mohli splácet velké dluhy.

Proto jim poskytovatelé nabídnou jen menší částku, jejíž splacení je snadné a riziko toho, že klient nedokáže dluh splatit je minimální.

Půjčka 10 000 od Ferratum

Jednou z nebankovních společností, které nabízí SMS půjčky je Ferratum. Jedná se o známého a ověřeného poskytovatele, který půjčuje peníze krátkodobě. Snadno si u nich sjednáte peníze bez poplatku předem, bez ručitele nahlížení do registrů a bez toho, abyste museli dokládat příjmy.

Díky jejich úvěru lze získat až 10 000 Kč a to sjednáním přes internet, telefonicky nebo smskou. Doba splatnosti je zde buď na 30 dní anebo 14 dní, záleží na vašem výběru.

V případě, že nebudete schopni dluh v dané době splatnosti vrátit, si můžete požádat o prodloužení půjčky. Díky tomu můžete získat několik týdnů navíc, je to ovšem za další poplatek.

Co se týká úrokových sazeb u Ferratum, nejsou zrovna nejmenší. RPSN hodnota u jejich půjček je přes 400 %, u krátkodobých půjček je ovšem RPSN nic neříkající.

Platí se tu zde totiž jeden konečný poplatek, který zahrnuje všechny výdaje spojené s daným úvěrem. Ten tvoří zhruba čtvrtinu půjčené částky. V případě, že si tedy půjčíte 10 000 Kč, přeplatíte zhruba 2 500 Kč.

Další půjčky: