Možná, že jste si nikdy v minulosti peníze půjčovat nepotřebovali, anebo naopak patříte mezi ty, kteří úvěrové produkty využívají často. Ať už je to jakkoliv, ne každý má po celý život dostatek peněz, takže nemusí půjčení peněz využít.

Ti, kteří na tom tak dobře nejsou, a zastihne je problematické finanční situace, se mohou obrátit na své blízké, aby jim pomohli. Co když ale nikoho takového nemáme, ale přesto peníze opravdu nutně potřebujeme?

V takovém případě máte několik možností, jak si peníze půjčit. Tím nejobvyklejším způsobem, je zažádat si o úvěr v bance, ovšem ne každému v bance půjčí. Někteří z klientů prostě nejsou dostatečně bonitní a tak si mohou půjčit jedině od soukromého investora.

Co to vlastně půjčka od soukromého investora znamená, kde ji vezmeme a co od ní můžeme čekat?

Půjčka od soukromého investoraJedná se o finanční prostředky, které půjčují soukromé osoby z vlastních zdrojů. Někdy se jedná o částky v hodnotě několika tisíc, lze ale narazit na investory, kteří vám půjčí finanční prostředky v hodnotě desítek či stovek tisíc korun.

Na rozdíl od bank nebo nebankovních společností nejsou však půjčky od soukromého investora sjednávány na úvěrovou smlouvu, doklad, který je používán v tomto případě se nazývá směnka.

Soukromá půjčka na směnku

Půjčky od soukromých investorů jsou pro osoby, které půjčují často rizikové. Půjčují totiž většinou klientům s nejhorší bonitou a tak nemají vůbec jisté, že peníze, které půjčí, získají zpátky.

Právě jako zajištění v tomto případě funguje směnka, kterou sepíše dlužník s věřitelem, čímž má věřitel jistotu, že dluh je podložen. Pro dlužníka má směnka zase výhodu v tom, že jsou na ní přesně dané podmínky, které se týkají úrokových sazeb, doby splatnosti a dalších detailů úvěru.

Další půjčky: