Způsobů, jak si můžete půjčit peníze je několik. Podle toho, kdo vám půjčí a jaké úvěry nabízí, by se dali poskytovatelé půjček rozdělit do tří skupin a to na bankovní instituce, nebankovní společnosti a soukromé osoby a investory.

Každý z typů poskytovatelů má svoje výhody a nevýhody a vyznačuje se určitým vlastnostmi. Co byste měli čekat od půjčky od přímého investora, kolik vám půjčí, jaké jsou požadavky a další informace, které by vás měli zajímat? To vše se dozvíte v našem článku o soukromých půjčkách.

Soukromé půjčky od investorů

Půjčka od přímého investoraPůjčka od přímého investora je vhodnou volbou, v několika případech. Asi nejčastěji je klienty využívána tehdy, když si nemohou půjčit nikde jinde.

Důvodem může být například to, že mají zápis v bankovních či nebankovních registrech dlužníků a tak jim jinde nepůjčí.

Úvěry od soukromých investorů využívají často také lidé, kteří jsou nezaměstnaní nebo v exekuci, ale mají nemovitost, kterou se mohou za půjčku zaručit.

Investoři a soukromé osoby, které půjčují peníze z vlastních zdrojů často vyžadují právě ručení nemovitostí, ovšem nemají žádné další požadavky jako v bankách a tak je získání úvěru snadné.

Půjčky na směnku

Jedním z rozdílů u tohoto typu půjček je to, že se nesjednávají tak, že se sepíše úvěrová smlouva ale jako doklad je zde použita směnka. Je to vlastně velmi podobný dokument úvěrové smlouvě, ale pokud obsahuje všechny povinné údaje, je považována za cenný papír.

To nemá na dlužníka žádný vliv, ovšem pro věřitele je tento způsob půjčení peněz bezpečnější a navíc dlužnou částku může prodat někomu jinému, kdo pak bude dluh od dlužníka přebírat.

Další půjčky: