Jak na získání půjčky, když mám exekuci, můj bankovní účet je v červených číslech a nikdo ze známých už mi nepůjčí ani korunu?

Často máte třeba exekuci jen na výplaty, nikoliv na bankovní účet. Exekutor vám nechává jen životní minimum, může vlastně zabavit i půjčku, kterou si u té které nebankovní společnosti vezmete? Pokud jste v exekučním řízení, peníze od bankovní společnosti neuvidíte.

Jiné je to ale v případě nebankovní společnosti, kde sice zaplatíte zpět přímo děsivé peníze, finance které potřebujete ale uvidíte až překvapivě snadno. Exekutor se přitom jen těžko dozví, že jste si vzali nebankovní půjčku a jako takovou ji pak nemůže zabavit.

Exekutor přitom může zablokovat veškeré spoření dlužníka, ať už jde o penzijní pojištění nebo stavební pojištění, ale na nebankovní půjčku vám asi jen těžko sáhne. Dejte si však pozor, ať to neskončí ještě další případnou exekucí, kdybyste nemohli splácet ani ten další finanční úvěr, kde jsou často nebývale vysoké úroky.

Zlé to budete mít například u pražské společnosti Tommy Stachi, která dodává na trh dostupné nebankovní půjčky. Půjčka, když mám exekuci tady nepochodí. Pokud si chcete vypůjčit nějaké peníze u firmy Tommy Stachi, můžete tak učinit až po splacení probíhající exekuce.

Je exekuce problém?

Půjčka na exekuciExekuce sice komplikuje cestu k získávání nových úvěrů, stejně jako negativní záznamy v bankovním nebo nebankovním registru dlužníků, ale není to věčný a absolutní faul, jenž by vás zcela vyloučil ze hry o případnou půjčku. Každý úvěrový případ totiž musí být posuzován samostatně.

S podobnými věcmi vám nepochybně poradí finanční poradce, a to určitě lépe, než někdo za přepážkou banky, kdo chce odbavit dalšího zákazníka.

Půjčka, když mám exekuci?

To nepůjde ale jen tak snadno jako v případě, kdy dluhy žádné nemáte. Přinejmenším budou splátky mnohem drsnější než kdy jindy a v oblasti hypotéky může být akceptován jen nižší LTV.

Nebankovní společnost, která vám v exekuci poskytuje svůj úvěr, může také vyžadovat ručitele nebo přístupitele a povinně bude chtít určitě pojistit vaši schopnost splácet tuto půjčku.

Je to sice nestandardní situace a získat půjčku v době, kdy máte exekuci, bude opravdu těžké, ale možné to rozhodně je.

Další půjčky: