Jestliže si rozhodnete půjčit si peníze, máte několik možností, kde si o úvěr zažádat. V dnešní době už banky nejsou tak oblíbené, protože je mnoho jiných způsobů, jak si půjčit peníze.

Často se jedná o způsoby snadnější, rychlejší a někdy dokonce i výhodnější. Hlavní příčinou toho, že si lidé v bankách už tolik nepůjčují je to, že bankovní úvěrové produkty svými vlastnostmi nevyhovují všem klientům.

Okamžité půjčky na směnkuTypickým příkladem je situace, kdy klientovi chybí peníze před výplatou. Na to, aby mu vystačili peníze do další mzdy mu chybí pouze několik tisíc korun, ovšem v bance mu půjčí nejméně 20 000 Kč a to ještě se splatností minimálně na půl roku.

Další nevýhodou bank je to, že nenabízí okamžité půjčky. Získat půjčku v bance opravdu není rychlé. Jednak musíte doložit plno formalit, ať už jde o potvrzení příjmů anebo výpis z bankovního účtu a také samotné banky proces schválení půjčky nijak neurychlují.

Často se proto lidé, kteří potřebují půjčit obrací na nebankovní sektor, konkrétně na soukromé osoby, které půjčí na směnku.

Půjčky od soukromých osob

Půjčky a úvěry, které se sjednávají na směnku jsou nejčastěji právě od soukromých osob. Příčinou je to, že směnka dokáže věřiteli zajistit to, že o investované peníze, které dlužníkovi půjčil, nepřijde.

Protože je totiž směnka cenný papír, může věřitel svůj dluh prodat anebo dokonce dát na dlužníka exekuci.

To samozřejmě znamená, že pokud si půjčujete peníze touto formou, neměli byste informace na směnce podceňovat. Zkontrolujte si podle vzoru směnky, zda obsahuje všechny nutné údaje a zda vám takové podmínky vyhovují.

Nesnažte se získat peníze okamžitě za jakýchkoliv podmínek, později by se vám to při splácení dluhu mohlo vymstít.

Další půjčky: