Nejste spokojeni s vozem, které máte? Nebo si chcete kupovat vaše první auto, ale nespokojíte se s žádným nekvalitním a levným autem? Novější vozy v dobré kvalitě si stále drží svoji cenu a v případě, že si je chcete koupit tak budete muset mít našetřenou nemalou sumu v hotovosti.

V dnešní době už si ale můžete pořídit i auto za půjčené peníze. Způsoby, jak si na auto půjčit dva vám přinášíme v tomhle článku.

První a v minulosti využívanější variantou byl leasing. Koupit si auto na leasing je možné i dnes, ale není to ta nejlevnější varianta. Nevýhoda u leasingu spočívá v tom, že i po tom, co si leasing sjednáte, není automobil váš. Auto je totiž stále majetkem leasingové společnosti a to až do doby, než celý dluh splatíte.

Tím pádem tak nemůžete ušetřit například volbou vhodného povinného ručení a dalšího pojištění. To si totiž zvolí daná leasingová společnost, která pak dluh i pojištění platíte.

ZNejlevnější půjčka na auto toho důvodu je mnohem častější, že si lidé vezmou půjčku na auto a pak si vozidlo sami koupí klasickým způsobem. To jim totiž zajistí, že budou majiteli vozidla ihned a splácí tak dluh klasicky.

Bankovní půjčka na auto

Na nové či ojeté auto si můžete půjčit samozřejmě v bance. Jednou z bank, která vám snadno a rychle půjčí je Raiffeisenbank. Jejich osobní půjčka, díky které si můžete půjčit až 500 000 Kč bez ručitele.

  • Příkladem může být půjčka na 100 000 Kč. Pokud si ji zvolíte se splácením na dva roky, zaplatíte přeplatek 14 000 Kč.

Nebankovní půjčka na auto

Mezi nebankovní společnosti, které vám půjčí na nové vozidlo, patří firma Credium z Credit Agricole Group. Credium spolupracuje přímo s dealery a prodejci vozů, takže si například na stránce Tipcars.cz můžete vybrat auta, s jejichž financováním vám Credium pomůže.

Další půjčky: