Ne každý, kdo si chce půjčit peníze v bance, může tento úvěr získat. Banky si totiž klienty vybírají a schvalují půjčky jen těm, klientům, kteří splňují jejich podmínky.

Podmínky se týkají také bonity klienta, je tedy důležitá jeho platební morálka a minulost.

Jednou z metod, které používají k tomu, aby si ověřili, zda bude klient svůj dluh splácet spolehlivě, je nahlížení do registru dlužníků.

Registr dlužníků a nahlížení do něj se tak stalo noční můrou mnoha klientů, kteří v minulosti zapomenuli zaplatit nějakou splátku anebo menší dluh.

Občas totiž stačí, aby platba přišla pár dnů po splatnosti anebo s jiným variabilním symbolem a můžete být  zapsáni do registru i vy.

Nejen banky však mají své zdroje, díky kterým si ověří bonitu klienta.

Nahlížení do registru dlužníků

Některé nebankovní společnosti a firmy, které také čelí problémům s platební morálkou klientů, mají vlastní zdroj a tím je registr dlužníků online zdarma – Solus.

SOLUS je sdružení několika firem, které si navzájem dávají informace o tom, kteří z klientů platí problematicky. V případě, že jste tedy například zapomněli platit paušál operátorovi T-mobile, vám nemusí půjčit nebankovní společnost Home Credit, protože obě společnosti jsou členy SOLUS.

Další půjčky: