Žádali jste si už někdy o půjčku, ale nevyšlo to, anebo jste dokonce narazili na podvodníka? V takovém případě už určitě nemáte chuť na to, abyste zkoušeli oslovit různé soukromé osoby či investory, ale vaše řešení může být jedině ověřená a jistá půjčka, kterou získáte i na směnku. Kdo ji ale poskytuje a kolik si díky ní můžete půjčit?

Vhodnou půjčku na směnku můžete objevit na trzích s půjčkami a v různých inzerátech. Někdy zde inzerují také firmy, které jsou jistější a hrozí zde menší riziko podvodu, protože podle názvu společnosti na internetu můžete vyhledat zkušenosti a recenze klientů, kteří si od nich půjčili.

V případě, že ale na vhodnou nebankovní společnost nenarazíte, můžete vyzkoušet zažádat si o půjčku u soukromníka. Předtím, než s ním ale začnete jednat, doporučujeme abyste jeho jméno zadali do vyhledávačů jako je Seznam nebo Google a zjistili tak, jestli nejde o podvodníka.

Sepsání směnky

Jistá půjčka na směnkuJestliže bude možné sjednat si půjčku jedině na směnku a klasická úvěrová smlouva nebude možná, dobře si projděte všechny údaje na směnce. Pro její platnost, je nutné aby obsahovala několik podstatných informacích  o dané půjčce. Jde například o:

  • Výše cílové částky
  • Způsob převodu peněz
  • Výše úroků nebo poplatků

Tyto údaje slouží nejen k tomu, aby měl klient dané přesné parametry půjčky ale také jako jistota pro věřitele.

Půjčky na směnku jsou často totiž nabízeny bez dalších požadavků a podmínek, věřitel tak není zabezpečený v případě nesplácení nebo nevhodného jednání klienta. Právě k tomu slouží směnka, kterou lze využít také jako cenný papír a tím pádem po dlužníkovi může vyžadovat investovanou částku.

Další půjčky: